ZWIERZENTA AFRYKI

In Glogpedia

by Lidzia
Last updated 6 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Animals
Grade:
1

Toggle fullscreen Print glog
ZWIERZENTA AFRYKI

CIEKAWOSTKI O GEPARDZIE:- Może ono osiągnąć niewiarygodną prędkość 110km/h., co prawda na krótkim dystansie.- Samica wydaje na świat 4 do 6 młodych, które nie wożą więcej niż pomarańcza.-To najszybszy mieszkaniec sawanny i jednocześnie najszybsze zwierzęta lądowe na świecie.-Żyją nawet od 10 do 15 lat, lecz tylko najmocniejsze i najsprytniejsze dżywają pżnego wieku.

ZWIERZęTA AFRYKI

CIEKAWOSTKI O ŻYRAFACH - Rekordowe wymiary zanotowane u samca żyrafy Rotschilda wynosiły 5,87 m wysokości i 2000 kg masy ciała.-Język żyrafy ma długość 50cm.-Żyrafa ma bardzo długą szyję, ale opartą na zaledwie 7 kręgach jak u większości ssaków.-Nowo narodzone cielę mierzy około 1,80–2 m wysokości w kłębie i waży 50–55 kg.-Żyrafa żyje ok. 20–30 lat.

Describe the handout on this blackboard...

Enter your text here

CIEKAWOSTKI OSŁONIACH:-Ich waga dochodzi do 7,5 tony,mają ok. 3m wysokości.-Słonie 3/4 swojego życia spędzają na jedzeniu, dlatego dorosły słoń przetrawia nawet 50 tontrawy traw rocznie.-U dorosłego osobnika trąba ma ponad 7 m długości, składa się z 150 odrębnych mięśni.W ciągu 4,5 min słoń trombom może wciągnąć oraz wypić 250 litrów wody.-Choć słonie nie wyglądają na sprinterów, są dość dobrymi jak na swoją masę ciała biegaczmi. Potrafią rozwinać prędkość 40km/h.

-SŁONIE -GEPARDY-ŻYRAFY


Comments

    There are no comments for this Glog.