Zimbabwe

In Glogpedia

by melonik
Last updated 6 years ago

Discipline:
Social Studies
Subject:
Geography

Toggle fullscreen Print glog
Zimbabwe

Zimbabwe

Podstawowe informacje Zimbabwe położone jest w południowej Afryce. Jego stolicą jest Harare. Prezydentem tego kraju jest Robert Mugabe. Około 98% ludności stanowią czarnoskórzy, biali zaś 2%.

Powierzchnia, granicePowierzchnia – 390 757 km²Zimbabwe graniczy z następującymi państwami:Botswana – 813 kmMozambik – 1231 kmRepublika Południowej Afryki – 225 kmZambia – 797 kmZimbabwe jest krajem śródlądowym, leżącym w odległości 180 km od Oceanu Indyjskiego, który jest najbliżej leżącym akwenem.

KlimatZimbabwe leży w obszarze dwóch stref klimatycznych. Pierwsza to obszar klimatu zwrotnikowego na południu kraju, a druga to obszar klim. podrównikowego.WodyZimbabwe niemal całe należy do zlewiska Oceanu Indyjskiego . Tylko zachodnie krańce państwa należą do bezodpływowych obszarów Kotliny Kalahari. Sieć rzeczna kraju jest gęsta i odwadniają ją dwie rzeki – Zambezi i Limpopo.

Fauna, FloraW Zimbabwe dominują dwa typy formacji roślinnych. Są to suche sawanny i widne lasy tropikalne. Sawanny występują na południu kraju oraz na północnym zachodzie.Widne lasy tropikalne zajmują większość powierzchni kraju.Świat zwierząt jest bogaty w liczbę gatunków jak i ich liczebność. Występują tu zarówno zwierzęta drapieżne jak i wachlarz zw. afrykańskich. Są także jadowite węże, małpy i rozmaite ptaki.


Comments

    There are no comments for this Glog.