Wszyscy sluchamy muzyki klasycznej

In Glogpedia

by nataliakurzynska
Last updated 6 years ago

Discipline:
Arts & Music
Subject:
Music

Toggle fullscreen Print glog
Wszyscy sluchamy muzyki klasycznej

Muzyka klasyczna i kino tworzą idealną parę! Dźwięki orkiestry stanowią wspaniałe tło zarówno dla pełnych napięcia scen, jak i tych, które mają wzruszać czy bawić. Muzyka poważna świetnie wzmaga emocjonalny przekaz scen. To dlatego twórcy filmowi tak chętnie po nią sięgają. Wszyscy więc jesteśmy fanami muzyki klasycznej!

Badania dowodzą, że doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój jest muzyka klasyczna!

Warto poznać twórczość Wagnera! "Czas apokalipsy" – jedna z najbardziej niezapomnianych scen w historii kina, w której helikoptery atakują wietnamską wioskę. Nawiasem mówiąc, inspiracją do użycia utworu w tej scenie mógł być widok niemieckich samolotów bombardujących miasta przy dźwiękach „Cwału Walkirii” z czasów II Wojny Światowej.

Wszyscy słuchamy muzyki klasycznej!

„Sonata Księżycowa” – skomponowana w latach 1800–1801 sonata fortepianowa, którą Beethoven zadedykował swojej ukochanej i uczennicy – Giulietcie Guicciardi. Jest jednym z najbardziej znanych utworów Beethovena i muzyki klasycznej w ogóle. Nazwę „Księżycowa Sonata” nadał utworowi poeta Ludwig Rellstab, ponieważ przywodziła mu ona na myśl odbite od tafli jeziora światło księżyca.

Aram Chaczaturian – Taniec z szablamifilmy w których pojawił się utwór: W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas, Scoop, Miasto duchów, Simpsonowie

Muzyka klasyczna jest piękna, uspokaja, pobudza myslenie.


Comments

    There are no comments for this Glog.