wegetarianizm

In Glogpedia

by Frog90
Last updated 7 years ago

Discipline:
Health & Fitness
Subject:
Nutrition

Toggle fullscreen Print glog
wegetarianizm

WEGETARIANIZM

Dlaczego warto?

?

Kolorowo i zdrowo!!

Przejście na wegetarianizm to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla siebie i swoich rodzin. Zdrowe diety wegetariańskie zapewniają ochronę przed licznymi chorobami, w tym trzema największymi zabójcami w kraju: chorobami serca, rakiem i zawałami. Wegetarianie wykazują również mniejsze ryzyko otyłości, niż mięsożercy. Dobrze zaplanowana dieta wegetariańska zapewnia wszystkie potrzebne składniki odżywcze i uwolni nas od nasyconych tłuszczów, złego cholesterolu i zanieczyszczeń, na które trafić można w mięsie, jajach oraz nabiale.

Your text here

Results

What happened & Why?

Zwierzęta hodowane na mięso spędzają swoje życie w warunkach o wiele gorszych od tych, które sobie wyobrażamy. Większość zwierząt hodowanych na mięso żyje na przemysłowych fermach; ściśnięte w brudnych, pozbawionych okien barakach, metalowych klatkach i innych systemach ograniczających ruch. Te zwierzęta nigdy nie będą ryć w prawdziwej ziemi, nie założą rodzin, nie zbudują gniazd – nie zrobią nic, co jest dla nich naturalne. Nie będą nawet miały okazji oddychać świeżym, czystym powietrzem czy poczuć słońca na skórze – aż do dnia, kiedy zostaną załadowane na ciężarówki i przewiezione do rzeźni.

Początkowo traktowany jak ekstrawagancja i fanaberia, obecnie jest jednym z powszechnie stosowanych i akceptowanych sposobów żywienia. Dziś bycie wege nie jest niczym nadzwyczajnym. 11 stycznia to Międzynarodowy Dzień Wegetarian. Szacuje się, że w Polsce jest ich już dwa miliony. Sławni poscy wegetarianie to m.in. Maja Ostaszewska,Krzysztof Pieczyński czy Natalia i Paulina Przybysz.


Comments

    There are no comments for this Glog.