Süüfilis

In Glogpedia

by MarxKadi
Last updated 4 years ago

Discipline:
Health & Fitness
Subject:
Health

Toggle fullscreen Print glog
Süüfilis

Tekitajaks on bakter. Lokaalsena (ainult ühe organiga piirduv) algav haigus võib teatud aja pärast muutuda süsteemseks (paljusid organeid haaravaks) haiguseks.

Kuni 4 nädalat pärast nakatumist tekib üks või mitu tihket, valutut, roosakaspunast haavandit. Mõne aja pärast suurenevad selle piirkonna lümfisõlmed, mis on samuti valutud. Haavandid võivad ka ise paraneda, kuid haigus areneb edasi. Võivad esineda ka üldnähud: halvenenud enesetunne, väsimus jne. need nähud võivad ise kaduda ja jälle uuesti tekkida. Haigus võib vahel kulgeda ka ilma lööveteta, nn „varjatud„ kujul.

Disea e

Sümptomid

Mis see on?

Levib kaitsmata tupe-, päraku- ja suuseksi ajal. Väga harva võib nakatuda ka mittesugulisel, näiteks kui emal on suus süfiliitiline haavand, võib ta nakatada last.

Kuidas levib?

SÜÜFILIS

.Varases staadiumis allub süüfilis hästi ravile. Ravi on reeglina ambulatoorne. Ainult tüsistuste esinemisel on haiget vahel vaja ravida haiglas. Ravi järgselt on v,aja kontrollida ühe aasta jooksul antikehade hulga vähenemist -kadumist veres. Nii eelmised kui ka praegused partnerid vajavad uurimist ja ravi. Süüfilis on tõsine haigus!

.

Ravi

Ennetamine

Vali partnereid.Hoidu seksist.Ole vahekorras vaid ühe inimesega.Väldi alkoholi ja uimasteid.KASUTA KONDOOMI!

Margot ja Katri Liisa


Comments

    There are no comments for this Glog.