Sardynia

In Glogpedia

by sawicka6lo
Last updated 6 years ago

Discipline:
Social Studies
Subject:
Geography

Toggle fullscreen Print glog
Sardynia

Sardynia w pigułce - stolica: Cagliari- liczba ludności: 1 672 422- używane języki: sardyński i włoski- główne porty: Cagliari, Porto Foxi, Porto Torres- długość wybrzeża: 1849 km

SARDYNIA

TRADYCYJNE JEDZENIE:

Ciekawostka!Włoski dziennikarz Sergio Frau w książce „Słupy Herkulesa” wskazuje, że to Sardynia może być mityczną Atlantydą. Według niego potężne budowle cywilizacji nuragijskiej oraz jej sztuka przywołują skojarzenia z opisywaną przez Platona kulturą Atlantów. Twierdzi on również, że Słupy Heraklesa w rozumieniu antycznym mogły leżeć nie przy Cieśninie Gibraltarskiej, lecz między Tunezją i Sycylią, zaś czas od zalania Atlantydy do narodzin Platona nie wynosił dziewięć tysięcy, a jedynie dziewięćset lat.

Mocnymi atutami Sardynii są jej zabytki i kultura. Mało kto poza specjalistami wie, że jest to jedno z najstarszych miejsc, w których powstawała cywilizacja i kultura europejska. Zachowały się liczne najstarsze sardyńskie budowle - kamienne fortece i obronne osady z wieżami o wysokości nawet ponad 30 m, piękne świątynie oraz brązowe posążki wotywne.


Comments

    There are no comments for this Glog.