Rebane

In Glogpedia

by 6Aklass
Last updated 7 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Zoology

Toggle fullscreen Print glog
Rebane

Rebane

RebaneRebane kuulub koerlaste sugukonda. Rebase karvad on põhiliselt oranži ja valget värvi, jalgade ja saba piirkonnas esineb ka musta värvi. Eestis elab ta põhiliselt metsatukkades. (http://et.wikipedia.org/wiki/Rebane)

LevilaTa elab Euroopas, peaaegu kõikjal Aasias, Kanadas ja suures osas USA-s. Eestis on rebane tavaline metsaloom. Austraaliasse toodi rebane 19. sajandil.Sinisel alal on rebane põlislane ja punasel võõrliik.(http://et.wikipedia.org/wiki/Rebane)

VälimusIsase rebase pikkus on 65-75 cm ja emase rebase pikkus on 62-67 cm. Täiskasvanud rebane kaalub 6-10 kg.(http://et.wikipedia.org/wiki/Rebane)

ToitumineRebane on kõige sööja. Põhiliseks toiduks on närilised. Veel sööb ta jänesepoegi, oravaid, laululinde, selgrootuid ja taimi. Selgrootuid sööb rebane tavaliselt talvel.(http://et.wikipedia.org/wiki/Rebane)

KultuurLääne kultuuri muinasjuttudes on rebane kaval ja see päästab teda täbaratest olukordadest. Rebasest on kirjutatud palju muinasjutte näiteks F.R Kreutzwaldi muinasjutt "Reinuvader Rebane". (http://et.wikipedia.org/wiki/Rebane)

Anna Maria Pajuste 6.aSindi Gümnaasium


Comments

    There are no comments for this Glog.