praca o kotowatych

In Glogpedia

by Rysia
Last updated 6 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Animals
Grade:
1,2

Toggle fullscreen Print glog
praca o kotowatych

Tygrys to duży drapieżny ssak z rodziny kotowatych.Dorosły samiec osiąga ponad 300 kg masy ciała przy ponad 3 m całkowitej długości. Doskonale skacze, bardzo dobrze pływa, poluje zwykle samotnie.

Puma jest największym przedstawicielem małych kotów. Jego masa jest charakterystyczna dla wielkich kotów, jednak jest bliżej spokrewniony z małymi i średnimi kotami.

Lew to duży, mięsożerny ssak lądowy z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie. Samiec lwa, łatwo rozpoznawalny po grzywie, możeważyć 150–250 kg. Samce zajmują się zdobywaniem i obroną terytorium oraz ochroną stada i zapładnianiem samic. Samice polują i opiekują się lwiątkami.

Jaguar gatunek ssaka z rodziny kotowatych, zaliczanego do wielkich kotów. Trzeci największy przedstawiciel swej rodziny po tygrysie i lwie. Preferuje on gęsty las deszczowy, zajmuje jednak różnorodne siedliska, otwarte jak i porosłe drzewami. Jest silnie związany z obecnością wody i, podobnie jak tygrys, uwielbia pływać.

Ryś kanadyjski gatunek drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych. Zamieszkuje Kanadę i północ USA.Dwa razy mniejszy od rysia euroazjatyckiego. Futro letnie rudobrązowe, zimą szare lub szarobrązowe.Żywi się przede wszystkim zającami amerykańskimi.

Lampart gatunek ssaka z rodziny kotowatych. Czwarty pod względem wielkości kot świata (po tygrysie, lwie i jaguarze). Występuje w Afryce i Azji. Zwierzęta te są samotnikami.Polują w nocy, a za dnia odpoczywają, często drzemiąc wyciągnięte na gałęzi drzewa.

Inne Kotowate

Patrycja Budźko


Comments

    There are no comments for this Glog.