Stare orzechowo - palakt

by gagolewski1
Last updated 4 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Other
Grade:
12

Toggle fullscreen Print glog
Stare orzechowo - palakt

Describe what's in the movie!

Wieś Stare Orzechowo ma niezwykle długą historię. Już w II wieku naszej ery istniała tu osada, której mieszkańcy trudnili się rybołówstwem, rolnictwem i garncarstwem. Rozwój wsi nabrał tempa w XIX wieku, gdy rozpoczęto budowę Twierdzy Modlin. Z racji dużych pokładów gliny na terenie wsi powstała cegielnia, która funkcjonowała aż do 1914 roku.

Kaplica w Orzechowie

Szkoła Podstawowa w Orzechowie

Most w Orzechowie.

Piękne tereny nadrzeczne

Spotkanie Z Prezydentem RP

W marcu 1939 roku otworzono linię kolejową na trasie Nasielsk- Warszawa. Jednak wrześniowe wydarzenia spowodowały zniszczenie mostu. Po wielu latach w tym miejscu zbudowano rurociąg „Przyjaźń”.

www.stareorzechowo.mazowsze.pl

Po zakończeniu II wojny światowej zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa. Początkowo mieściła się w starym baraku, z czasem, dzięki pracy okolicznych mieszkańców, powstała nowa, duża szkoła.

Otwarcie szkoły miało miejsce w 1961 roku, jednak po 16 latach w wyniku pożaru, została poważnie uszkodzona. Uczniowie wrócili do swojej pracy 1982 roku.

Kolejnym ważnych wydarzeniem, była budowa kaplicy pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W 1996 roku została oddana do użytkowania.

Stare Orzechowo


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.