Pappilony

In Glogpedia

by papilllons5673b02b5889d
Last updated 5 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Animals
Grade:
7,8,9,10,11

Toggle fullscreen Print glog
Pappilony

Papillon – jedna z ras psów, łącząca cechy spaniela i szpica, wraz z phalene uznawana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI) za odmiany spaniela kontynentalnego (Epagneul nain continental). Papillon uznawany jest za odmianę ze stojącymi uszami. Wielu kynologów oraz organizacji kynologicznych traktuje pappillona i phalene za odrębne rasy.

Papillony

Papillony

Rasa uznawana jest za jedną z najstarszych europejskich ras, znana była już co najmniej w XVI wieku

Carmen jest moim psem, mieszka ze mną już dwa lata. Carmen uwielbia jeść marchewki, ryż i oczywiście (zresztą jak każdy pies) mięso.Ma swoje ulubione zabawy, kocha biegać. Zna wiele sztuczek. Carmen jest psem z rasy papillon, ma włosy, a nie sierść jak wiele innych psów.

Psy tej rasy są wesołe, pełne temperamentu, łatwe do prowadzenia, nie są szczekliwe. Papillon jest inteligentny, przyjacielski i pewny siebie. Bardzo przywiązuje się do właściciela. Wobec obcych jest powściągliwy, czasem bywa nieufny lecz dobra socjalizacja może wykluczyć takie zachowaniem.

Cechy papillonów

Carmen

Rasa występowała na dworach hiszpańskich zabawiając damy dworu. Została uwieczniona w twórczości Goyi, Rubensa, Van Dycka i innych.


Comments

    There are no comments for this Glog.