Najpiękniejsze miejsca na ziemi

In Glogpedia

by natalia102
Last updated 8 years ago

Make a copy Make a copy function allows users to modify and save other users' Glogs.

Discipline:
Social Studies
Subject:
Geography

Toggle fullscreen Print glog
Najpiękniejsze miejsca na ziemi

Najpiękniejsze miejsca na ziemi

Człowiek zmienił przyrodę w sposób nieodwracalny, ale na szczęście nie udało mu się wszystkiego zepsuć - są jeszcze nieskalane ludzką ręką niedostępne góry, przejrzyste jeziora i bajkowe wyspy. Na Ziemi jest mnóstwo miejsc zapierających dech w piersiach, których inspirujące widoki czekają tylko na nasze odkrycie.

Tadż Mahal(Indie) w 2007 r. został uznany za jeden z siedmiu nowych cudów świata;jest największym pomnikiem miłości-cesarz Szahdżahan wzniósł go dla ukochanej żony Mumtaz Mahal, z którą przeżył 19 lat. Zmarła, wydając na świat ich 14. dziecko.

Zion National Park (USA)

Catedral de Marmol (Chile)

Machu Picchu (Peru)– najlepiej zachowane miasto Inków; położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich; poniżej płynie rzeka Urubamba;7 lipca 2007 obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Vettica,Campania (Włochy)

Wielki Mur Chiński (Chiny)-rozciągał się od Shanhaiguan (nad zatoką Liaodong) do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 2400 km.W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a 7 lipca 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Wyspy Ko Phi Phi

Wielki Kanion Kolorado-przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona w USA przez Płaskowyż Kolorado. W obecnym kształcie Wielki Kanion ma 446 km długości i osiąga głębokość do około 1600 m.

Chittorgarch fort (Indie)-radżpucki fort w indyjskim mieście Chittaurgarh w Radżastanie, zbudowany w VIII w.

Waitomo Glowworm – jaskinia położona na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii;znana jest z występującej tam populacji "świecących robaczków"

Neuschwanstein – zamek znajdujący się w południowej Bawarii w Niemczech

Kanion Antylopy, nazywany także Kanionem Korkociągu – kanion szczelinowy znajdujacy się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA.

Valley of Ten Peaks (Kanada)

Wenecja (Włochy)

Natalia Wysztygiel


Comments

    There are no comments for this Glog.