Mapa czy GPS

In Glogpedia

by gertrudakunegunda
Last updated 4 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Geostudies
Grade:
1

Toggle fullscreen Print glog
Mapa czy GPS

Naszym zdaniem bardziej przydatny jest GPS . Ma on wiele zalet, ale oczywiście w niektórych kwestiach nie zastąpi nam tradycyjnej mapy. Jeśli ktoś ma słabą orientacje w terenie lub nie jest fanem geografii, polecamy Global Positioning System. Nie jest on skomplikowany - wystarczy wpisać miejsce, którego szukamy, a urządzenie nam je odnajdzie. Aplikacja GPS znajduje sie teraz na większości smartfonów, co jest także dużym ułatwieniem.

Mapa

Gps

Mapa czy GPS?

ZALETY

WADY

WADY

ZALETY

System GPS umożliwia użytkownikom na lądzie, morzu i w powietrzu ustalić ich pozycję, prędkość i czas przez całą dobę, bez względu na pogodę, w dowolnym miejscu na świecie. Sygnały GPS są dostępne dla nieograniczonej liczby użytkowników jednocześnie. Satelity GPS mogą być używane bezpłatnie przez każdego.

Z wad pomiarów GPS należy wymienić następujące:Wprowadzona degradacja sygnałów satelitów GPS powoduje zmniejszenie dokładności pomiarów.Niektóre technologie GPS wymagają ciągłej łączności z satelitami.Występują zakłócenia w odbiorze sygnałów satelitarnych.Urządzenie GPS może być kosztowne i wymaga baterii lub prądu.

Mapa się nie aktualizuje, przedział czasowy pomiędzy zebraniem danych do utworzenia nowej mapy a jej wydrukowaniem, dystrybucją itd., sprawia, że nowa mapa jest już nieaktualna zanim wyschnie na niej tusz. Aby używać mapy trzeba także mieć pewna wiedzę geograficzna.

Na mapie, dzięki skali, możemy obliczyć odległość. Jest lekka, tania, do jest użycia nie potrzeba baterii.

źródła: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/4176/~/co-to-jest-gps%3F


Comments

    There are no comments for this Glog.