Glog from UA Apr 03 2015

by Belakrinica
Last updated 4 years ago

Discipline:
No category
Subject:
No topic

Toggle fullscreen Print glog
Glog from UA Apr 03 2015

Напевно, всі знають цього симпатичного красненько жучка з чорними цятками або точками на крильцях. У Росії його здавна називають - сонечко. А сонечком цього симпатичного жучка називають теж не просто так. При найменшій небезпеці на згинах його ніжок виступають крапельки помаранчевої рідини-молочка. Щоправда, це «молочко» неприємно на смак, ця рідина відлякує ворогів, які є і в сонечок. Однак сонечко не так вже й безневинна. Вона хижачка, але небезпечна тільки для шкідливих комах. Сонечко у великих кількостях поїдає тлю - крихітних комах, які обсипають молоді рослини і висмоктують з них соки. Їжі сонечка вистачає. Тля розмножується дуже швидко, і вчені вважають, що якби виживало потомство лише одного виду попелиці, то й тоді на землі не було б не тільки рослин, але й нічого живого. Тож недаремно сонечко так всі люблять. Як тільки на полях з'являється перша зелень, сонечко починає невпинно трудитися. Один жучок сонечка знищує за день до 200 комах. Ще кращий апетит у личинок сонечка.

Сонечко цінується за свою корисність і вважається символом удачі. В Європі ця комаха — поширений мотив на поштових марках і листівках з побажаннями щастя. Окрім того, серед маленьких дітей користується популярністю примовки про сонечко.

БОЖА КОРІВКА (або СОНЕЧКО чи БЕДРИК) - «райська комаха», і не просто райська, а навіть свята, бо в неї на спинці сім темних плямок (святе число!), як сім кольорів у веселки, як сім днів у тижні. її не можна не тільки вбивати, а й навіть ображати, бо вона є зв'язковим між людьми і Небом: передає Богу людські прохання, а людям - повідомлення про врожай, про радощі і прикрощі їх життя. Отож, посягнути на «Божу корівку» - Сонечко - це посягнути або й розірвати свій зв'язок з Небом.Рух «Божої корівки» - тільки вгору, до Неба: як би ми не повертали стеблину чи свій палець, де вона сидить, рухається ця комаха тільки вверх...

цікаве про комах

Знайди пісеньки про сонечко та доповни ними сторінку


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.