Gepardy

In Glogpedia

by sowakiter8656c236ab28abe
Last updated 3 years ago

Make a copy Make a copy function allows users to modify and save other users' Glogs.

Discipline:
Science
Subject:
Animals

Toggle fullscreen Print glog
Gepardy

GEPARD

Ciało geparda jest smukłe i muskularne z długimi łapami, mimo iż wygląda na wątłego i delikatnego. Klatka piersiowa jest obszerna, a talia wąska. Ma małą głowę i krótki pysk, wysoko umieszczone oczy, duże nozdrza i małe okrągłe uszy. Jest jednym z nielicznych kotowatych, który nie potrafi chować pazurówa ipsum, egestas ac molestie pulvinar, lacinia nec magna. Vivamus nec eros purus. Nulla sit amet blandit felis, ut tempor sapien. Vivamus accumsan nisl ac accumsan mattis. Futro geparda jest płowe z okrągłymi czarnymi plamkami i czarnymi liniami po bokach pyska. Dorosłe samce ważą przeciętnie 42–65 kg, z kolei samice 30–45 kg. Długość ciała wynosi od 112 do 150 cm, wysokość w kłębie od 60 do 80 cm, podczas gdy ogon mierzy do 90 cm. Samce są przeważnie większe niż samice, mają także nieco większą głowę i bardziej muskularne ciało.

Gepardy to jedyne koty, które nie atakują człowieka.Gepardy są mięsożerne i żywią się głównie małymi ssakami- gazelami gnu, zającami. Kiedy podejdą do wypatrzonej ofiary na odległość 10 metrów zaczynają pościg, co, zważywszy na prędkość, jaką potrafią rozwinąć, często kończy się dla nich sukcesem.

Gepardy nie wspinają się po drzewach.Koty te zaczynają polować już w wieku 7 miesięcy..Potrafi rozwinąć prędkość do 110km/h.W tym tempie może gonić ofiarę ni więcej niż 400m,w czasie nie dłuższym niż 20 sek.Po sprincie gepard e musi odpoczywać aż pół godziny,zanim będzie mógł zjeść swoją zdobycz lub zanieść ją młodym

WYGLĄD

CIEKAWOSTKI

POKARM


Comments

    There are no comments for this Glog.