Dzukijos nacionalinis parkas

In Glogpedia

by gabcee666
Last updated 5 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Environmental Studies
Grade:
10

Toggle fullscreen Print glog
Dzukijos nacionalinis parkas

1) Plotas: 550 km² Įkurtas: 1991 m. 2)Beveik visas parkas įkūrtas dalyje Dainavos girios miškų masyvo, tad jame miškai užima 85 proc. teritorijos. Yra savitos žemyninės kopos Marcinkonių, Musteikos, Lynežerio ir Grybaulios apylinkėse, įspūdingi Ūlos ir Nemuno skardžiai, Grūdos ir Straujos slėniai. Parke galima pamatyti visą upių ir upelių (iš viso – daugiau nei 30) įvairovę – nuo mažyčių šaltinėlių iki Nemuno. Ypač įdomus Skroblaus upelis su gausiais šaltiniais, šaltavandenė Ūla.3)Miškuose vyrauja kerpiniai ir brukniniai pušynai su savitomis šilumamėgėmis augalų ir vabzdžių rūšimis, grybų gausa. Parkas garsėja smėlingiems biotopams būdingais bitiniais plėviasparniais.

Dzūkijos nacionalinis parkas – Lietuvos valstybinis parkas, įkurtas 1991 m. gamtiniu ir kultūriniu požiūriu turtingiausioms Dainavos krašto teritorijoms saugoti, tvarkyti bei naudoti.

Gamta

nuo mažyčių šaltinėlių iki Nemuno. Ypač įdomus Skroblaus upelis su gausiais šaltiniais, šaltavandenė Ūla.3)Miškuose vyrauja kerpiniai ir brukniniai pušynai su savitomis šilumamėgėmis augalų ir vabzdžių rūšimis, grybų gausa. Parkas garsėja smėlingiems biotopams būdingais bitiniais plėviasparniais.


Comments

    There are no comments for this Glog.