Computer

by maleczarneipukawszybe
Last updated 6 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Computer Science

Toggle fullscreen Print glog
Computer

"Jestem programistą!" - brzmi dumnie, prawda? Sam prestiż to jednak nie wszystko, gdyż zarobki w IT należą do najwyższych na rynku – najlepsi mogą liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych netto! Trudno się zatem dziwić, że co raz więcej młodych ludzi wiąże swoją przyszłość z informatyką.

zawód przyszłosci-programista

Jak jednak zostać programistą i zdobyć gruntowną wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności związane z tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania?Można oczywiście być genialnym samoukiem i do wszystkiego dojść samodzielnie. Przykładów w IT raczej nie brakuje – Bill Gates czy Mark Zuckerberg nigdy nie skończyli swoich studiów, a mimo to odnieśli niekwestionowany sukces. Można?

Hardware

Co jednak z osobami, które nie widzą nawet możliwości, żeby opanować wszystko we własnym zakresie? Najprostszym rozwiązaniem będzie odpowiedni kierunek studiów i mądrze wybrana specjalność.

Software

Bycie programistą to coś więcej niż posiadanie podręcznikowej wiedzy wyniesionej ze studiów. To przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania zaistniałych problemów. Zatrzymajmy się teraz na moment przy samej pracy i jej specyfice. Zapewne ucieszy Was informacja, że nie istnieje tutaj coś takiego, jak „opis zajęć"? Nie liczcie jednak na to, że całe dnie w pracy będą mijać Wam na kolejnej partyjce w CoD lub CS – obowiązków na pewno Wam nie zabraknie. Zadbają o to klienci, którzy stale chcą ulepszać swoje programy i cała gromada Account'ów, która zrobi wszystko, żeby ten pierwszy był zadowolony.


Comments

    There are no comments for this Glog.