Cizokrajne rostliny a živocichové

In Glogpedia

by Terkacih
Last updated 8 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Biology

Toggle fullscreen Print glog
Cizokrajne rostliny a živocichové

cizokrajnérostliny a živočichové

Cizokrajná zvířata se chovají v zolologických zahradách.Lidé je tak mohou poznávat, i když jejich život v zajetí se vždy liší od života v přírodě.V zoologických zahradách se chovají i živočichové, kterých je již v přírodě málo a kterým hrozí vyhubení.Patří mezi chráněné druhy.Podaří-li se takové živočichy v zoologické zahradě rozmnožit, vracejí je zpět do volné přírody.Lidé někdy chovají cizokrajná živočichy i ve svích domovech. Nejčastěji to bývají různé akvarijní rybky.V našich vodách nemohou žít, protože nesnášejí studenou vodu v zimním období.

Cizokrajné rostliny se u nás pěstují v botanických zahradách ,většinou ve velkých sklenících. Musí ve vnich udržovat takové podmínky (zejména teplota a vlhkost vzduchu),kterým jsou rostliny přispůsobeny v přírodě.Při změně těchto podmínek by rostliny zahynuly.Mnohé cizokrajné rostliny lidé pěstují také jako pokojové rostliny ve svích domech.

morče krátkosrsté

gorila nížinná

lemur kata

tučňák humboldtův

žirafa rothschildova

veverka kapská

tygr ussurijský

plameňák chilský

akvarijní rybky

slon indický

různé keře

dýně hokaido

clematis zahradní

palma

Tyto fotografie byly všechny pořizovány z mého foťáku .Zvířata jsou z Pražské zoologické zahrady,květiny z babičiny zahrady,Palma z Řecka a morče a rybičky z našaho bytu.Terka Č.

Rikki


Comments