Budapeštas

In Glogpedia

by Caroleaa
Last updated 6 years ago

Discipline:
Resources & Tools
Subject:
Travel Guide

Toggle fullscreen Print glog
Budapeštas

Šiame vaizdo įraše galėjote pamatyti vaizdus iš Vengrijos , muziejus, kavines, kitokias fotografijas, miestuose vykstantį gyvenimą, riedančias mašinas, įspūdingą gamtą.

Trumpi faktai 1.Romėnų laikais miestas vadinosi Akvinku.2.Ilgą laiką Budapešto vietoje buvo trys atskiri miestai – Peštas, Buda ir Obuda (žinoma nuo 1148 m.). 3.XIV a. Buda buvo Vengrijos karalystės sostinė, 1541–1686 m. priklausė Osmanų imperijai, nuo XVIII a. pradžios – Habsburgams. Nuo 1867 m. Buda – vėl Vengrijos karalystės sostinė. 1872 m. dešiniajame krante buvę Buda ir Obuda, o kairiajame – Peštas buvo sujungti į vieną miestą – Budapeštą. 4.1896 m. čia vyko Pasaulinė paroda.5.1944 m. kovo mėnesį miestą okupavo fašistinė Vokietija.6.1945 m. vasario 13 d. įžengė Raudonoji armija. 1956 m. Budapešte nuožmiai buvo nuslopintas antikomunistinis sukilimas.

Budapeštas

Budapešto nacionalinis herbas!

Taip atrodo vietos patiekalai.

Žempėlapis iš Budapešto regiono!

Čia yra vietos žemėlapis!

Didžiausias miestas, devintasis pagal dydį Europos Sąjungos miestas. Būdamas didžiausiu Vengrijos miestu Budapeštas yra šalies svarbiausias politinis, komercinis, kultūrinis, pramoninis ir transporto centras ir laikomas svarbiu miestu Centrinėje Europoje.Išvystyta mašinų (prietaisų, elektros, transporto, žemės ūkio), tekstilės, chemijos, vaistų, gumos, siuvimo, poligrafijos, maisto pramonė. Budapešte yra metropolitenas, universitetas, Vengrijos mokslų akademija, Muzikos akademija. Turistus traukia Vaizduojamojo meno muziejus, Vengrijos nacionalinė galerija, liaudies meno ir etnografijos muziejus, Rytų Azijos menų muziejus. Daug teatrų (operos, dramos, operetės ir kt.).

Sostinė Budapeštas anksčiau buvo du atskiri miestai: Buda ir Peštas. Vėliau po protėvių buvo sujungti. Dabar yra įsikūręs abiejuose Dunojaus krantuose Budapeštas yra turtingos istorijos bei kultūros ir gydomaisiais šaltiniais garsus miestas.

Budapešte maistas aštrus ir sultingas, vynas karštas, o gyvenimas pagardintas gausybe prieskonių! Budapeštas visuomet buvo daugiakultūris miestas, kur kultūra – pradedant muzika, šokiu ir baigiant maudyklomis, kulinariniais džiaugsmais ir vynais – yra kasdienybės dalis, į kurią aistringai neria patys budapeštiečiai. Dauguma žmonių labai nuoširdžiai atsiliepia apie šį miestą, daugumos tai yra - svajonių miestas!


Comments

    There are no comments for this Glog.