Обережно, отруйні гриби!

by 5ed14bd6a834f5ed14bd6c60f2
Last updated 2 years ago

Discipline:
Personal
Subject:
About me

Toggle fullscreen Print glog
Обережно, отруйні гриби!

Ще раз прочитайте як запобігти отруєнню грибами:✅ Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі. ✅Не купуйте гриби на стихійних ринках. ✅Уважно оглядайте гриби: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки. ✅Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишайте його поряд з іншими. ✅Не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними. ✅Не збирайте гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали. ✅Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів. ✅Не куштуйте сирі гриби. ✅Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні треба викинути. ✅Готуйте гриби протягом першої доби після збирання. ✅Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хв. ✅Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.

Після рясних травневих дощів у хвойних та листяних лісах та штучних насадженнях, з'явилася велика кількість грибів.    Шанувальники "тихого полювання" із задоволенням йдуть на їх пошуки, агітуючи своїх друзів і знайомих приєднатися до них. Часто, не маючи досвіду, "за компанію", до збирання грибів долучаються люди без відповідних знань, маючи хибні уявлення про рівень небезпеки такого промислу, і щороку з новин ми чуємо про нові й нові випадки отруєння.      Не ризикуйте, корисно проведіть час на свіжому повітрі і купіть грибів у магазині!!!

ОБЕРЕЖНО, ГРИБИ!!!

Симптоми отруєння грибами 🚑 Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів: 💥нудота; 💥блювота; 💥різкий біль у животі; 💥діарея; 💥запаморочення; 💥підвищення температури тіла; 💥зниження пульсу; 💥задуха; 💥судоми; 💥відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги); 💥марення, поява галюцинацій. За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) - з'являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров'я потерпілого, кількості з'їдених грибів.

Перша допомога у разі отруєння грибами: ❗ терміново телефонуйте до «швидкої» — загальний номер 103 🚑; ❗ промийте шлунок простою водою; ❗ дотримуйтеся постільного режиму; ❗ пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини; ❗ прийміть сорбенти.❗ Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм. ❗ Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя! ❗ Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.

БАРВІНКІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ ІНФОРМУЄ!!!

Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння

УВАГА! Ні в якому разі не довіряйте таким помилковим висловам:👎"Усі їстівні гриби мають приємний смак". 👎"Отруйні гриби мають неприємний запах, а їстівні -приємний". 👎"Усі гриби в молодому віці їстівні". 👎"Личинки комах, черви й равлики не чіпають отруйних грибів". 👎"Опущена у відвар грибів срібна ложка або срібна монета чорніє, якщо в каструлі є отруйні гриби". 👎"Цибуля або часник стають бурими, якщо варити їх разом з грибами, серед яких є отруйні". 👎"Отрута з грибів видаляється після кип'ятіння протягом кількох годин". 👎"Сушка, засолювання, маринування, теплова кулінарна обробка знешкоджують отруту в грибах".

Запам'ятайте: Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Настійно радимо всім - не збирайте та не їжте гриби зовсім. Без грибів можна прожити.

НЕ СТАНЬ ЗДОБИЧЧЮ ГРИБІВ НА ТИХОМУ ПОЛЮВАННІ!!!


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.