Swiat dysku

by Gosiad
Last updated 4 years ago

Make a copy Make a copy function allows users to modify and save other users' Glogs.

Discipline:
Language Arts
Subject:
Book Reports
Grade:
4,5,6,7,8,9,10,11,12

Toggle fullscreen Print glog
Swiat dysku

Świat Dysku - seria książek Terrego Pratchetta opisująca magiczny świat stojący na czterech słoniach oraz żółwiu. Jego bohaterowie to między innymi magicy Niewidocznego Uniwersytetu, czarownice (mniej i bardziej klasyczne), gobliny (nieakceptowana populacja), trolle (bardzo wolno myślą, pomaga chłodzenie), zwykli ludzie z niezwykłymi przedmiotami (magiczna skrzynia na własnych nogach podróżująca za swym właścicielem) czy inne zwierzołaki. Pratchett z dawką niezwykłego humoru opisuje komiczną rzeczywistość, głównie w Ankh-Morpork, mieście - śmietnisku, jak magnes przyciągającym różne indywidua.

Gry na podstawie książek Pratchetta:

Filmy na podstawie książek Pratchetta:

BiografiaTerry Pratchett, właśc. sir Terence David John Pratchett (ur. 28 kwietnia 1948 w Beaconsfield, zm. 12 marca 2015[1]) – brytyjski pisarz fantasy i science fiction, najbardziej znany jako autor cyklu Świat Dysku. Inne jego dzieła to m.in. Trylogia Johnny’ego Maxwella i Trylogia Nomów. Współpracował także przy adaptacjach swojej twórczości na potrzeby sztuk teatralnych i gier komputerowych.Jego pierwsza powieść Dywan została opublikowana w 1971. Pierwsza książka z serii Świat Dysku – Kolor magii – ukazała się w 1983 i od tego momentu autor kończył średnio dwie książki rocznie[2].Pratchett był w latach 90. najlepiej sprzedającym się autorem w Wielkiej Brytanii[2][3]. Do lutego 2007 roku sprzedał na całym świecie ok. 50 milionów książek[4], a jego dzieła zostały przetłumaczone na 33 języki[5]. Obecnie jest drugim najchętniej czytanym pisarzem w Wielkiej Brytanii, a w USA siódmym najchętniej czytanym pisarzem niepochodzącym ze Stanów Zjednoczonych[6].Terry Pratchett w 1998 „za zasługi dla literatury” został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego w klasie Officer[5]. Jego powieść Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie zdobyła w 2001 nagrodę Carnegie Medal za najlepszą książkę dla dzieci[7]. Książki Pratchetta są często określane jako „kultowe”[8][9]. W 2008 otrzymał tytuł honorowy Sir[10].

Ciekawe strony o serii i autorze:http://www.pratchett.pl/http://discworld.pl/news.phphttp://lekturaobowiazkowa.pl/ksiazki/jak-zaczac-czytac-swiat-dysku-poradnik/http://dyskowe.info/

Audiobook

Komiksy


Comments

    There are no comments for this Glog.