Medicine Plants

by h7sus2
Last updated 4 years ago

Discipline:
Science
Subject:
Botany
Grade:
10

Toggle fullscreen Print glog
Medicine Plants

Лікарські рослини на підвіконні

З давніх давен людина відчувала свій нерозривний зв’язок з природою. Вона не тільки отримувала задоволення, вдихаючи запах листя й аромат квітів, але і відчувала при цьому приплив бадьорості і сил. Здавна люди знали, що багато рослин здатні зцілювати, і зверталися до них за допомогою. Зараз навіть важко уявити дім, в якому не було б кімнатних рослин. Багато з них є дуже корисними.

Людина завжди інтуїтивно прагнула перенести в своє житло шматочок живої природи. А в наш час вченими встановлено, що багато кімнатних рослин, якими прикрашені квартири і офіси, виконують функцію «чистильників» повітря.Вони не тільки насичують атмосферу приміщення киснем, але і позбавляють її від багатьох патогенних мікроорганізмів. Крім цього, леткі речовини, що виділяють такі лікарські кімнатні рослини благотворно впливають на людський організм, а деякі з них здатні нейтралізувати шкідливі речовини і випромінювання.

Хлорофітум

Листя хлорофітуму володіє здатністю поглинати токсичні речовини, що виділяються синтетичними оздоблювальними матеріалами, а також містяться в продуктах згоряння газу — формальдегіди, сірчані і азотні сполуки. Тому ця рослина буде дуже доречною і на кухні з газовою плитою, і в житловій кімнаті

Хамедорея

Особливо рекомендована для будинків, розташованих поблизу шосейних доріг, оскільки вона нейтралізує випаровування шкідливих речовин, що містяться у вихлопних газах — бензолу, трихлоретилену.

Фікус

Крім насичення повітря киснем, зволоження й очищення від токсинів, він виділяє фітонциди, що пригнічують життєдіяльність мікроорганізмів. Глянець його листя затримує багато пилу, а при митті або протиранні листя він легко видаляється.

Сансевієрія допомагає людському організму адаптуватися до умов, що змінилися, підвищуючи його імунітет. Тим самим вона оберігає від застуди, знижує шкідливий вплив перепадів атмосферного тиску, температури і вологості повітря. Захищає вона і від токсинів, що виділяються синтетикою і лінолеумом.

Сансевієрія

Аромат герані знімає нервову напругу, допомагає при безсонні, неврозах, стресах, а також при онкології. Рослина виділяє речовину гераніол, що має антивірусну і антибактеріальну дію, вбиває віруси стафілококів і стрептококів. А ще пеларгонія начебто «висмоктує» чадний газ і вогкість, відлякує мух, освіжає застояне повітря

Герань

Їх листя, що є джерелом 85 цілющих речовин, стерилізує повітря. Ефірні олії листя лимона, апельсина, грейпфрута, Мурайя, помаранчі та інших цитрусових здатні знижувати підвищений артеріальний тиск, надавати відчуття бадьорості і покращувати загальний стан, підвищувати мозкову активність.

Цитрусові

Алое славиться своїми цілющими властивостями, такими як антибактеріальна, протизапальна, жовчогінна, ранозагоювальна, і як засіб від опіку. А ще його сік сприяє поліпшенню апетиту, посиленню секреції травного тракту і нормалізації травлення, підвищенню захисних функцій організму, прискоренню відновних процесів при пошкодженні тканин.

Алое

Пелюстки містять вітаміни групи В, вітамін С, нікотинову кислоту, флавоноїди і поліфеноли. Настої на основі пелюсток гібіскуса покращують еластичність кров’яних судин і попереджають розвиток злоякісних пухлин. Чай, приготований з пелюсток, володіє тонізуючим ефектом. А напій, навпаки, сприяє зниженню артеріального тиску.

Гібіскус

Підготували:вчитель біології Романовська К.П.вчитель хімії Стрешна С.С.


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.