Next-Gen

Maurice Sendak

by maranocna
Last updated 8 months ago

Discipline:
Language Arts
Subject:
Writing

Toggle fullscreen Print glog
Maurice Sendak

ur. 10.06.1928 w Brooklynie, zm. 8.5.2012 w Danbury

Maurice Bernard Sendak

Amerykański pisarz, autor i ilustrator dziecięcej literatury. Najbardziej znany ze swojej książki Tam, gdzie żyją dzikie stwory, która została po raz pierwszy opublikowana w 1963 roku. Pochodził z rodziny żydowskich emigrantów z Polski.

Sendak urodził się w Nowym Jorku w dzielnicy Brooklyn polskich emigrantów żydowskich nazwie Sadie (z domu Schindler). Sendak opisał swoje dzieciństwo jako „strasznej sytuacji” z powodu śmierci członków swojej dalszej rodziny podczas Holokaustu , które narażone go w młodym wieku do pojęcia śmiertelność. Jego miłość do książek zaczęła się, gdy jako dziecko, rozwinął problemy zdrowotne i został przykuty do łóżka. Postanowił stać ilustratora po obejrzeniu Walt Disney filmu „Fantasia" w wieku dwunastu lat. Jego ilustracje zostały po raz pierwszy opublikowane w 1947 roku w podręczniku zatytułowanym Atomics dla milionów Maxwell Leigh Eidinoff. Spędził wiele z 1950 ilustrując książki dla dzieci napisanych przez innych przed rozpoczęciem pisania własnych historii.

Sendak zyskał międzynarodowe uznanie po napisaniu i zilustrowaniu "Gdzie mieszkają dzikie stwory", Wizerunki książki z kłami potworów zainteresowanych niektórych rodziców, kiedy po raz pierwszy opublikowanych, jak jego postacie były nieco groteskowy wygląd.


Comments

    There are no comments for this Glog.