Historia szkoły

by juliakostrzewa200458aaf4e21ef57
Last updated 2 years ago

Discipline:
No category
Subject:
No topic

Toggle fullscreen Print glog
Historia szkoły

Czy znasz szkołę podstawową nr 9 w Rumii? Jeśli nie, ten plakat pozwoli Ci zapamiętać ją na długo.

1 września 1986r.-rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego w sp nr 9 w Rumii

Pierwszym dyrektorem szkoły została Pani mgr Regina Mazurowska.

Drugim dyrektorem szkoły został Pan mgr Piotr Mazurowski w 1988.

Na początku do tej szkoły chodziło 743 uczniów. W 1988 r. liczba uczniów wzrosła do 1709. .Dopiero w 1989 roku uczęszczało tu 1929 uczniów.

Trzecim dyrektorem szkoły została Pani Lucyna Oglęcka, która objęła 5-letnią kadencję 25 stycznia 1991r.

28 maja 1992 r. szkoła otrzymała imię kapitana żeglugi wielkiej Karola Olgierda Borchardta

PO

CZĄ

TKI

SZKO

ŁY

W sp nr 9 w Rumi organizowane są liczne imprezy i ciekawe uroczystości.

W dni takie jak np. Walentynki lub Mikołajki w szkole czeka wiele ciekawych atrakcji.1. W Walentynki ubieramy się na czerwono i wrzucamy walentynki do pudełka, które potem rozdawane są do adresatów.2. W Mikołajki również ubieramy się na czerwono, bądź przebieramy się za świętego Mikołaja. W tym dniu można zakupić na stoisku różne słodkości, pierniczki zrobione przez uczniów i nie tylko. Uzbierane pieniądze przekazywane są na cele charytatywne.3. W Tłusty Czwartek również sprzedawane są pączki i ciasta.4. Z okazji pierwszego dnia wiosny przebieramy się w kolory wiosny.

Jest wiele ciekawych zajęć pozalekcyjnych. Są zajęcia sportowe, matematyczne i wiele innych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Klasy przygotowują wiele apeli z okazji różnych uroczystości i świąt.Moja klasa występowała w Domu Kultury z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Niedługo będziemy znów występować w Domu Kultury ze spektaklem o Westerplatte.

Praca w wolontariacie:1. Akcja "Tak Pomagam"2. Akcja "Góra grosza"3. Akcja pola nadziei4. Pieczenie pierniczkówJEŚLI CHCESZ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ SIĘ NA TEMAT WOLONTARIATU ODWIEDŹ STRONĘ

Szkoła ma wiele osiągnięć sportowych o czym świadczy ogromna ilość zdobytych pucharów i medali wystawionych w gablotach. M.in. w roku szkolnym 2012/13 szkoła osiągnęła Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej. W składzie drużyny zagrała moja siostra.

Szkoła ma wiele innych osiągnięć oprócz sportowych. Np. uczniowie- Bartosz Drabiński i Paweł Kata z klasy 6a odnieśli sukces w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego i zostali lauretami. Jeśli chcesz obejrzeczdjęcia luteatów kliknij tutaj.

Nasza szkoła prowadzi blog informatyczny. Znajdują się tam prace uczniów. Można pooglądać bardzo ciekawe zdjęcia i filmy. Jeśli chcesz odwiedzić tę stronę kliknij tutaj.


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.