Next-Gen

First flowers

by marinaveselova228
Last updated 10 months ago

Discipline:
Science
Subject:
Ecology
Grade:
10

Toggle fullscreen Print glog
First flowers

Первоцвіти - перша посмішка весни

У різних країнах підсніжник має різні назви. Англійці називають його сніжною краплею або сніговою сережкою; німці − сніговим дзвіночком, мешканці Чехії − сніжинкою. Латинська назва цієї квітки − «галянтус» (Galanthus) − «молочна квітка». Вона росте в різних місцях Землі, усього нараховується близько 20 ії видів, але практично всі вони занесені до Червоної книги. Цибулини підсніжника отруйні, тож є небезпечними для тварин і людини.У 1984 році в Англії було започатковано свято цієї весняної квітки. Для жителів туманного Альбіону підсніжник є не тільки символом надії, а ще слугує оберегом від нечистої сили. Його часто висаджують біля будинків або вирощують як кімнатну квітку.

Крокус називають квіткою фараонів. Залежно від виду, цей первоцвіт буває різних кольорів: жовтого, білого, лілового, бузкового. Кожна квітка має три маточки та три пиляки. З висушених маточок спеціального виду крокусів отримують духмяну спецію. 1 грам цієї спеції коштує більше, ніж 1 грам золота. 90% цієї спеції виробляють в Ірані. Деякі дослідження доводять, що шафран має антибактеріальні та протипухлинні властивості, крім того, він поліпшує пам'ять (це дозволяє використовувати його в медицині). Також висушені маточки слугують натуральним жовтим барвником для лікерів, вершкового масла, сирів та деяких видів безалкогольних напоїв. В текстильній промисловості ним фарбують тканину.

Мускарі − маленькі весняні квіти, які нагадують зібрані у китицеподібне суцвіття дзвоники від блакитного до темно синього кольорів. Латинську назву цій рослині дав англійський ботанік Ф.Міллер за її запах, який нагадує запах мускуса. Мускус виробляється залозами оленів та кабарги і є обов’язковою складовою парфумів. Ця рідина, по перше, поєднує між собою всі аромати композиції, по друге, знижує швидкість випаровування летких компонентів. Завдяки цьому аромат парфумів є більш тривалим. Народні назви цієї квітки "гадюча цибулька", "мишачий гіацинт"

Латинська назва роду Проліски дволистої походить від давньогрецької назви "цибуля морська" і в перекладі означає "розколювати". Імовірно, це пов’язано з тим, що окремі луски цибулини легко відділяються. Вона зацвітає одразу після танення снігу й належить до групи весняних ефемероїдів. З її квіток можна одержати блакитну фарбу, а з соку у давні часи робили клей. В Україні росте 4 види цієї рослини.

Зображення ірисів зустрічаються на фресках Кносського палацу з острова Крит. Більше двох тисяч років потому Пліній Старший описував їхні цілющі властивості З деяких видів цього первоцвіту отримують речовину з запахом фіалки, яка й зараз використовується в парфумерії для виготовлення високоякісних парфумів та одеколонів; порошок з кореневищ ірисів входить до складу пудри. З квітів робили фарбу з назвою « ірисова зелень»; її використовували для фарбування тканин і в живописі.За різнобарвність кольорів іриси отримали назву на честь грецької богині веселки Іріди. Вони є символом американського штату Теннессі.

Бережіть первоцвіти !


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.