Next-Gen

Filmowe pogwarki

by FundacjaCEO
Last updated 5 years ago

Discipline:
No category
Subject:
No topic

Toggle fullscreen Print glog
Filmowe pogwarki

Drodzy bibliotekarze,Przed wami intensywne miesiące pracy z młodzieżą nad wymyślonym wspólnie projektem. Rozpoczniecie poszukiwania ciekawych legend i opowieści, nauczycie się tworzyć animacje a efekty swojej pracy zaprezentujecie lokalnej społeczności.Co zrobić by prace przebiegały sprawnie? Jak przeprowadzić dobry projekt? Znadziecie tu linki do materiałów, które pomogą odpowiedzieć wam na te pytania.

3.Praca nad filmem

2. Dokumentacja

1. Planowanie działań

Co was teraz czeka?

Filmowe pogwarki

przepis na projekt

4.Publiczna prezentacja

Na początku konieczne będzie spotkanie wprowadzające młodzież w tematykę projektu ( już wkrótce zamieścimy przykładowy scenariusz takiego spotkania) . Dopiero kiedy uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i informacje o waszym projekcie można zadecydować jakie zadania są do wykonania, kto i za co bedzie odpowiedzialny. Podział zadań koniecznie przeprowadźcie wraz z młodzieżą. Pomoże wam w tym metoda Hierarchii Struktury Zadań. Wszytkie ustalenia zapiszcie korzystając z Wykresu Gantta.Jak korzystać z metody Hierarchii Struktury Zadań i jak tworzyć wykres Gantta- przeczytacie TUTAJ ( artykuł pt. "Metoda projektu w bibliotece" punkt 3.)

Gdzie szukać informacji potrzebynch w projekcie? W badanich nad językiem wżną rolę pełnią przekazy ustne czyli historia mówiona.Warto by młodzież poznała technikę prowadzenia wywiadu i by wkorzystała ten sposób zdobywania informacji. Na bieżąco dokumentujcie waszą pracę. Przygotujcie portfolio projektu i publikujcie relacje na blogu Filmowych pogwarekArtykuł "Jak przeprowadzić wywiad" dostępny jest TUTAJCzym jest portfolio i jak je zrobić? Przeczytacie TUTAJ ( artykuł opracowany w programie "Ślady przeszłości" prezentuje jak poprowadzić portfoli projektu na przykładzie adopcji zabytku)

W pracy nad stworzeniem animacji pomogą wam specjaliści, któzy przyjadą do biblioteki na dwudniowe warsztaty. Jednak jeszcze przed warsztatami warto zapoznać młodzież z kolejnymi etapami pracy nad filmem, warto mieć pomysł na scenariusz filmu i wiedzieć czym jest animacja poklatkowa (którą będziecie tworzyć). Pomoże w tym praktyczny przewodnik dla młodzieży "Jak zrobić film" który zaprowadzi każdego młodego twórcę od pomysłu do gotowego filmu. Poradnik "Jak zrobić film" dostępny jest TUTAJ

Na podsumowanie projektu Filmowe pogwarki zorganizujcie "święto języka ojczystego" . Taka jedno lub kilkudniowa akcja, angażująca społeczność lokalną wokół tematu waszego projektu, to doskonały czas, by zaprezentować efekty działań: filmy animowane, odnalezione opowieści, zbiory lokalnych tradycji. Jak zaplanować "święto jezyka ojczystego" dowiecie się z artykułu dostępnego TUTAJ


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.