Next-Gen

Бережіть Землю!

by WNatalyW
Last updated 4 months ago

Discipline:
Science
Subject:
Planets

Toggle fullscreen Print glog
Бережіть Землю!

22 квітня - Міжнародний День Землі

Коли відзначають Міжнародний День Землі (earth day)?

Які ж заходи проведені в школі до Дня Землі?

Історія Дзвони Миру

Більшість людей не знає, що Земля має не форму кулі, а еліпса і важить приблизно 6,588,000,000,000 мільйонів тонн.Нашій планеті більш ніж 4,5 млрд. років. Останні дослідження показали, що Земля зовсім трохи молодша за Сонце - вона з'явилася лише на 10 мільйонів років пізніше.Довжина орбіти, по якій Земля рухається навколо Сонця, в 23 тисячі разів більша довжини екватора Землі.Вчені підрахували, що всі грози, що відбуваються одночасно, генерують повний струм силою близько 1500 ампер, цього якраз достатньо для підтримки заряду Землі й збереження балансу.У Долині смерті, найсухішому і найгарячішому місці на земній кулі, живе понад 15 видів птахів, 40 видів ссавців, 44 види плазунів, 12 видів амфібій, 13 видів риб і 545 видів рослин.Земля і повітря невіддільні.На Північному полюсі тепліше, ніж на Південному. Північний полюс знаходиться на рівні моря, Південний - на висоті понад 3 кілометри від рівня моря.Шар в один сантиметр злежалого за зиму снігу дає 25-35 кубометрів води на 1 га.День Землі міг виникнути тільки в XX столітті, тому що саме в цьому столітті вчені змогли підрахувати, що загроза тотального знищення людства можлива через 300-1000 рків.Наша Земля неймовірно багата мінералами – вчені класифікували вже близько 4000 видів мінералів, приблизно 200 з них мають практичне значення.70 % поверхні Землі вкрито океанами. Коли перший астронавт Юрій Гагарін увійшов у простір, він подивився на Землю і назвав наш дім «Синьої Планетою».Деякі помилково вважають, що повітря переважно складається з кисню. Це не так, кисню в повітрі біля 20%. А на 80% повітря складається з азоту.Всього на Землі близько трьох мільйонів кубічних кілометрів прісної води. Більша її частина знаходиться на глибині 1 кілометра під земною поверхнею.Температура в центрі Землі становить приблизно 3870 градусів за Цельсієм. З наближенням до центра Землі на один кілометр температура в середньому зростає на 20 градусів за Цельсієм.

Згубна діяльність людини

Свято День Землі має свої традиції. Мабуть, головною з них є Дзвони Миру. У цей день в більшості країн чутні звуки дзвону. Він закликає всіх людей задуматися про збереження, захист та примноження краси нашої планети, берегти природу і життя на планеті, до взаєморозуміння і дружбу між народами, а також хоч на якийсь час відчути спільність один з одним. Дзвін Миру - це символ дружби і солідарності між народами. Він закликає до збереження життя, так як від цього безпосередньо залежить майбутнє не тільки планети, але і наших з вами дітей.Вперше Дзвін Миру з`явився у дворі штаб-квартири ООН влітку 1954 року. Його виготовили в Японії. Матеріалом для нього послужили монети, зібрані дітьми в 60 різних країнах. Він знаходиться під склепінням споруди, зробленої з кипарисового дерева і нагадує синтоїстський храм. На Колоколі є напис: «Хай живе загальний мир у всьому світі». В кінці минулого століття його аналоги були встановлені в багатьох країнах: в Австрії і Польщі, Німеччини та Австралії, Канаді та Мексиці, Бразилії та Аргентині, Японії і Монголії, Еквадорі і на Філіппінах.

Цікаві факти про планету

Найкрасивіші місця на планеті

Згубний вплив людської діяльності на природу набув катастрофічних масштабів. Він залишає потворні шрами на поверхні нашої планети. Ось тільки деякі з них:- Аральське море. Одне з найбільших озер світу, нагадує пустелю, вкриту залишками іржавих кораблів. Нерозумні іригаційні проекти початку XX століття, за якими течії найголовніших річок регіону Амудар`ї і Сирдар`ї були змінені, практично поставили на ньому хрест.- Вологі ліси Амазонки. Понад 600 тис. кв. км сельви, а ця площа майже в 2 рази перевищує територію Великобританії, поступово знищувалося, починаючи з 70-х років минулого століття.- Чорнобильська катастрофа. Найбільша в світі атомна аварія, що сталася в 1986 році. Її радіоактивними викидами були забруднені величезні території. Вона стала причиною сотень тисяч передчасних смертей, що сталися в період з 1986 по 2004 роки.Ці та інші страшні катастрофи поступово руйнують екологічний баланс планети. Тому вона потребує нашого захисту, і кожен повинен вносити в цю справу свій посильний внесок.

У всьому світі 21 березня, з ініціативи ООН, святкується День Землі. Причому в календарі міжнародних свят існує два Дня Землі — перший відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.Дата 21 березня була обрана і офіційно затверджена у 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на це час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи й її оновлення. Головою цієї організації в той час був У Тан, який підписав особливе звернення до всіх народів нашої планети. У зверненні ООН говориться: «День Землі - це спеціальний час, який призначений, щоб привернути увагу всіх людей до усвідомлення планети Земля як їхнього спільного будинку, відчути нашу всеземную спільність і взаємозалежність один від одного».Засновником цього Дня вважається відомий американський громадський діяч Джон Мортон, який в 1840-х роках розгорнув кампанію по посадці дерев і чагарників, в рамках програми дбайливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. А ставши міністром землеробства в штаті Небраска, в 1872 році він висунув пропозицію по озелененню штату, запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню. Так з'явився День дерева, який відразу ж став дуже популярний. Протягом першого Дня жителі штату висадили близько мільйона дерев, і незабаром їх ініціатива переросла в громадський рух. Починаючи з 1970 року, сенс свята розширився до загальної ідеї охорони навколишнього середовища, і з'явилася нова назва – День Землі, який став загальнонаціональним. В 1971 році ООН офіційно схвалила це свято, і згодом воно стало міжнародним, з кожним роком отримуючи все більш широку підтримку.

Долина смерті

Дивовижний світ

Північний та Південний полюси

Склад повітря

Прісна та солона вода


Tags

Comments

    There are no comments for this Glog.