Glog thumbnail

To view Glogster properly,
use the Flash Plug-in. If your system is not playing correctly, download a new plug-in.

Glog text

Mikroskopinė gyvybė

Vienaląsčiai organizmai

mieliagrybis

kai kurie grybai

žaliadumblis

kai kurie dumbliai

klumpelė

pirmuonys

salmonelė

bakterijos

Keletas vaizdelių kaip vienaląsčiai atrodo per mikroskopą

Grybai-mielės

Dumblis - Euglena

Pirmuonis-ameba

Dalijimosi būdas

Griškabūdžio gimnazija 6a klasė Agnė Stalioraitytė

Visur knibžda daugybė labai mažų organizmų, kurie vadinami mikroorganizmais, arba mikrobais. Nemažai jų vienaląsčiai ir tokie maži, kad matomi tik pro mikroskopą.

VIENALĄSČIŲ ĮVAIROVĖ Prie vienaląsčių mokslininkai priskiria kai kuriuos dumblius, grybus, taip pat visus pirmuonis ir bakterijas. (Viskas nurodyta lentelėje)

KUO MINTA VIENALĄSČIAI? Vienaląsčių dumblių ląstelės panašios į augalines, jose yra clorofilo. Dėl to dumbliai yra gamintojai - patys gali sau pasigaminti maisto. Kiti vienaląsčiai priskiriami prie vartotojų. Antai klumpelė minta bakterijomis ir mažesniais už save pirmuonimis, jos ląstelė panaši į gyvūninę. Vienaląsčiai grybai ir nemažai bakterijų organines medžiagas skaido į paprastesnes. Šie organizmai labai svarbūs gamtinių atliekų naikintojai.

Dauguma vienaląsčių dauginasi dalijimosi būdu. Tai vyksta labai panašiai, kaip ir dalijantis daugialąsčio organizmo ląstelei: iš vieno motininio organizmo susidaro du lygiai tokie pat dukteriniai. Vienaląsčiai grybai dauginasi pumpuravimosi būdu: ant organizmo ląstelės atsiranda mažas kauburėlis, kuris laikui einant didėja, kol susidaro nauja ląstelė panaši į pumpurą. Naujai susidariusi ląstelė gali likti prikibusi arba atsiskirti.

VIRUSO DAUGINIMASIS: 1. virusas artinasi prie ląstelės 2. virusas prisitvirtina prie ląstelės membranos ir pro ją įleidžia savo genetinę medžiagą 3.ląstelės viduje virusas gamina savo kopijas 4. ląstelėje aplink kiekvieną kopiją susidaro baltyminis apvalkalas 5.ląstelės membrana plyšta, išėję nauji virusai puola kitas ląsteles

Glog thumbnail

Youtube videos on Glog

undefined

undefined

Tags:microbiology, biology, science

undefined

Tags:microbiology, biology, science

undefined

undefined

Tags:microscope, euglena, dic, Differential, Interference, Contrast

undefined

Tags:microscope, euglena, dic, Differential, Interference, Contrast

undefined

undefined

Tags:AMEBA, MICROORGANISMO, MICROSCOPICO

undefined

Tags:AMEBA, MICROORGANISMO, MICROSCOPICO

Images on Glog

Click on the thumbnail to see original image.

Image Image Image Image Image Image